Sony PlayStation 5 için PS5 çıkış tarihi, tasarımı, özellikleri ve haberleri

PS5 ÇIKIŞ TARİHİ VE FİYATI

PS5 (veya PlayStation 5), Sony’nin uzun süredir beklenen yeni nesil konsoludur, maliyeti 499,99 $ / 449,99 £ / 749,95 AU ve 19 Kasım 2020’den itibaren (belirli pazarlarda) satışa sunulacak.

PS5 hakkında öğrenecek çok fazla şey yok ki bu iyi çünkü artık hangi sürümü alacağınızı, önce hangi oyunları alacağınızı, ihtiyacınız olan aksesuarları, ne kadar ihtiyacınız olduğunu planlamaya başlayabilirsiniz. kurtarmak için ve tam olarak ne zaman kapınıza geleceğini.

Şimdi PS5 tasarımına göz attık, Horizon Forbidden West ve Spider-Man: Miles Morales de dahil olmak üzere PS5 oyun serisini gördük ve konsolun teknik özellikleri ve özellikleri hakkında çok şey biliyoruz. Bunlar arasında hızlı yükleme için bir SSD, ışın izleme, yerleşik bir 4K Blu-ray oynatıcı ve PS4’ün oyun kütüphanesindeki binlerce oyunla geriye dönük uyumluluk bulunur.

Ancak ve muhtemelen daha da önemlisi, artık PS5 fiyatını ve çıkış tarihini de biliyoruz.

PS5, uzay çağı siyah-beyaz renk düzeni geçmişin PlayStation’larından biraz farklı görünen PS4’ten çok farklı görünümlü bir konsol. Yine de, bu yıl piyasaya sürülen birden fazla PS5 konsolu var, ancak Sony, bir PS5 Digital Edition (disk sürücüsü olmayan, aerodinamik, yalnızca dijital bir konsol) piyasaya süreceğini doğruladı.

PS5 ÖZELİKLERİ

PS5 özellikleri hakkında bildiklerimizden her iki konsol da oldukça güçlü olacak. Bunları aşağıda tam olarak ele alacağız, ancak spesifik olarak, PS5 (ve dijital alternatifi), 3.5GHz’de 8 çekirdekli bir AMD Zen 2 tabanlı CPU, 16GB GDDR6 bellek ve özel bir RDNA 2 AMD GPU sallıyor. bu 10.28 TFLOP işlem gücü sağlar. Bu tür bir jargona sahip değilseniz bu kulağa saçma gelebilir, ancak olası PS5 oyuncularının heyecanlanacak çok şeyi var. Özelikleri Anlıyacağınız Şekilde Aşağıda Sıralıyorum

CPU: 3,5 GHz’de 8 çekirdekli AMD Zen 2 tabanlı CPU (değişken frekans)
GPU: 10,28 TFLOP, 2,23 GHz’de 36 CU (değişken frekans)
GPU mimarisi: Özel RDNA 2
Bellek arayüzü: 16 GB GDDR6 / 256 bit
Bellek bant genişliği: 448GB / s
Dahili depolama: Özel 825 GB SSD
IO işlem hacmi: 5,5 GB / sn (ham), tipik 8-9 GB / sn (sıkıştırılmış)
Genişletilebilir depolama: NVMe SSD yuvası
Harici depolama: USB HDD desteği (yalnızca PS4 oyunları)
Optik sürücü: 4K UHD Blu-ray sürücüsü

ps5 için Araştırmalarımiz devam ediyor , Bilgiler Toplanınca Burda paylaşılacaktır Güncel olarak

Leave a Reply