«

Diğer vücut kısımlarındaki saçlardan farklı olarak, sakal oldukça görünürdür ve görünümünüzü yaratabilir veya kırabilir. Birkaç haftada bir bir salonu ziyaret etmek sıkıcı bulursanız, sakalınızı doğal olarak gidermek için bazı basit ve etkili ev ilaçları.
1. Şeker ve Limon Suyu
Yapmanız gereken tek şey 8-9 yemek kaşığı su ile iki yemek kaşığı şeker ve limon suyunu karıştırmak. Kabarcıkları görünmeye başlayana kadar bu karışımı ısıtın ve soğumaya bırakın.

Etkilenen bölgelere bir spatula kullanarak uygulayın ve yaklaşık 20-25 dakika tutun. Dairesel hareketlerle ovarak soğuk suyla yıkayın.
Nasıl çalıştığını mı merak ediyorsunuz? Şeker, doğal bir peeling maddesidir ve ılık şeker cildinize değil saçınıza yapışır. Limon suyu, cilt saçı için doğal (ve ucuz) bir ağartıcı olarak çalışır ve ayrıca cilt tonunu hafifletmeye yardımcı olur. Ağrılı yüz ağdalarına güle güle deyin!

2. Limon ve Bal
Bu ağda yerine başka bir yöntemdir. İki çorba kaşığı şeker ve limon suyu ile bir çorba kaşığı bal karıştırın. Karışımı yaklaşık üç dakika ısıtın ve gerekirse karışımı daha ince hale getirmek için su ekleyin.
Macun soğuduktan sonra, etkilenen bölgelere mısır nişastası uygulayın ve macunu saç uzama yönünde yayın. Ardından, bir ağda şeridi veya pamuklu bir bez kullanın ve saçı büyümenin ters yönünde dışarı çekin.
Bal cildi nemlendirmeye yardımcı olur ve bu nedenle kuru cildiniz varsa bu yöntem şiddetle tavsiye edilir.

3. Yulaf ezmesi ve Muz
Bu yöntem oldukça kullanışlıdır. İki yemek kaşığı yulaf ezmesini olgun bir muzla karıştırın ve bu macunu etkilenen bölgelere uygulayın. 15 dakika masaj yapın ve soğuk suyla yıkayın.
Yulaf ezmesi harika, nemlendirici bir fırça yapar ve cildinizdeki kızarıklığı gidermeye yardımcı olan antioksidanlarla yüklenir. Sakalınızı gidermenin yanı sıra, bu macun size parlayan bir cilt verecektir.

4. Patates ve Mercimek
Bir çorba kaşığı bal, her biri beş çorba kaşığı patates suyu ile limon suyunu karıştırın. Bu arada, mercimekleri (gece boyunca ıslatılmış) pürüzsüz bir macun haline getirin. Tüm malzemeleri ekleyin ve karışımı etkilenen bölgeye yaklaşık 20 dakika uygulayın. Tamamen kuruduktan sonra yıkayın.
Bu macun, saç rmovaline yardımcı olan ince bir kabuk yapar. Ayrıca, patates saçların ağartılmasına yardımcı olur ve daha az görünür hale getirir.

5. Yumurta akı ve mısır nişastası
Her nişasta ve şekeri bir çorba kaşığı yumurta akı ile karıştırın. Bu karışımı istenmeyen tüylerinizin olduğu bölgelere uygulayın ve kuruduktan sonra soyun. Oldukça basit, değil mi?
Yumurta akı yapışkan ve şeker ve mısır nişastası ile birleştirildiğinde cilt üzerinde ince bir film oluşturur. Bu yöntem akne eğilimli ciltler için uygun değildir, çünkü yumurta akı kırılmalara neden olabilecek A Vitamini içerir.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *