Intel Comet Lake CPU’ları 10 çekirdekli i9 10900K 2020 Nisan’ını bekliyor

Intel 14nm daha ne kadar Daha Sürecek ve AMD Ryzen ve Zen 2’yi ele geçirmek için yeterli olacak mı?

i9 işlemci 10 cekirdekli

Intel Comet Lake, çip yapan canavardan yeni nesil işlemcilere verilen addır. ‘Yeni nesil’ diyoruz ancak hala Skylake mimarisinin 14nm ++++++ revizyonundan bahsediyoruz. Önümüzdeki birkaç çeyrekte bir araya gelmek üzere ayarlanmış, potansiyel olarak Q1 2020, bu yinelemeli işlemciler hala yığılmış bir 10 çekirdekli / 20 iş parçacığı i9 10900K ve HyperThreading vaat ediyor. Baya yüksek performansli uzun Yıllar hüküm sürecek bir işlemci geliyor , i10 işlemcileri merak etim i9 bukadar güçlü iken o nasıl olur, merak konusu

Skylake mikro mimarisi ilk tanıtılmasından bu yana birçok biçim aldı. Formülde yapılan en büyük değişiklik, müşterisi i3, i5 ve i7 serisinde daha fazla çekirdek sayım yapma yönünde Intel’e baskı yapan AMD Ryzen’in başlatılmasından sonra gerçekleşti. AMD şu anda Zen 2 ve 7nm işlem düğümü ile kapısını çalıyor ve Intel’in teslim etme baskısı var.

Intel’in bu artan baskıya tepkisi iki kat. Öncelikle, 14nm Intel Comet Gölü (ve 10nm Buz Gölü) işlemcilerini 10’uncu cep rozeti ile markalaştıracak. Bu şimdi oluyor ve ilk dizüstü bilgisayarlar şu anda hazır. İkincisi, masaüstü Comet Lake, belki de nisan ayının başında başlayacak ve Skylake’in hala içinde bir ömrü olduğunu, ya da bir şekilde iki çekirdeği için bir alan bulunduğunu kanıtlayacak.

Mevcut söylentiler, 10nm’nin 2020 / 21’de bir zamana kadar toplu olarak ve masaüstü olarak kullanılamayacağını ve bunun da Intel’in AMD’nin yenilenmiş CPU bölümünü yenme çabalarına gölge düşürebileceğini ileri sürüyor.

Ancak yine de, Intel’in ham oyun performansı için söylenecek bir şey var, AMD’nin tutmaması gereken bir taç (ve hakkında bağırmayı bırakmayacak). Bu bakımdan, hala oynamak için hepsi bu.

HAYATİ İSTATİSTİKLER
Intel Comet Lake’in çıkış tarihi
En son söylentiler Comet Lake masaüstü yongalarının ilk 2020’de piyasaya sürüleceğini ve potansiyel olarak Ocak ayında CES’te Şubat ayında başlatılacağını gösteriyor. Ancak, son sızıntılar, yeni Z490 anakartlarının yanı sıra önümüzdeki nisan ayında fırlatıldığını gösteriyor. Her iki durumda da, Intel en azından Comet Lake ehliyet takımlarını göndermeye başladı.

Intel Comet Lake özellikleri
Detaylar seyrek kalsa da, bu noktada 14nm sürecinde Intel’in yapabileceği çok fazla şey var. Intel’in AET kayıtları, 10 çekirdeğe ulaşılabileceğini ve bunun da ılımlı bir saat hızıyla çarpıldığını düşünüyoruz.

Intel Comet Lake performansı
Tek çekirdekli performans, Skylake’den beri her nesilde yalnızca orta derecede arttı. Her biri sonda bir çiş geliştiriyor. Bununla birlikte, çok iş parçacıklı pirzola tercih eden uygulamalar, onluk yonga aşamasına kadar olan adımlarla performansta önemli bir artış daha görecektir.

Intel Comet Lake fiyatı
Core i9 9900K şu anda 488 $ ‘dan (480 £) satılıyor ve bu da Intel’in son yıllarda piyasaya sürdüğü en pahalı ana çiplerden biri olmasını sağlıyor. AMD’nin Intel’in müşteri satışlarını etkilemesiyle, diğer iki işlem çekirdeği için Intel’in geleneksel fiyatlandırma priminden kurtulmayı umuyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*