En iyi PS5 oyunları ve dört gözle beklenen PlayStation 5 Oyunları

Ps5 yeni çilacak oyunlar
ps5 oyun

Sony PlayStation 5 geliyor ve PS5’in öncü sistem mimarı Mark Cerny’nin sistemin resmi bir yumuşak açıklaması sayesinde, artık bir oyun konsolunun pikselleri zorlayan bir güç merkezi olacağını biliyoruz. Gelecek nesil PlayStation kullanıcılarının zevk alması için göz alıcı ve sürükleyici oyunlar sunmada mükemmel bir sistem.

Sony’nin Mayıs 2020’den önce PS5’in piyasaya sürülmediğini doğrulamasına rağmen, konsolun gelecek yıl (şu anda Kasım ayında mağaza raflarına çarpması deniyor) bir süre sonra piyasaya sürülmesi bekleniyor. Yeni nesil konsolunda hangi oyunların açıklanacağına ve hangi özel durumların planlandığına işaret ediyor.

Gelecek sene tatlı bir Black Friday paketinde son teknoloji Sony PS5 konsolunu ve tatil sezonunda oynamak için harika PlayStation 5 oyunlarının desteğini almayı hayal edin. Şimdi bu oyun nirvana.

En iyi PS4 oyunları
Ellerimizi PlayStation 5’e sokmayı ve hevesle bekleyen başlıkları yüklemeyi bekleyemediğimiz için, burada ya resmi olarak onaylanmış en iyi PS5 oyunlarını düşündüğümüzü ya da Sony’nin sıradaki özelliğine katlandığı söylenenleri sunacağız. -gen sistemi. Bu makaleyi yeni söylentiler damlattıkça güncel tutmaya devam edeceğiz, bu nedenle geri dönün ve en çok beklenenlerin listeyi yapıp yapmadığını öğrenin.

Şu anda PlayStation oyuncuları için en heyecan verici şey, kesinlikle katil PS4 oyunlarından yoksun olan PlayStation 4 lansman penceresinden farklı olarak, PS5 şimdiye kadarki en iyi ilk yıl oyunlarından birine sahip olacak gibi görünüyor.

Call of Duty, GTA ve Elder Scroll’lar gibi büyük serilerdeki yeni başlıklar PlayStation 5’in üzerine sıraya dizildi ve Sony’nin işlerinde kesinlikle Tsushima Hayaleti, Horizon Zero gibi bazı katil istisnalar var. Şafak 2 ve Savaş Tanrısı God Of war 2’nin PS5’in ilk yılında serbest bırakıldığı söyleniyor.

CALL OF DUTY: BLACK OPS 5

CALL OF DUTY: BLACK OPS 5

Şu anda oyun endüstrisindeki en kötü sır, PS5’in 2020’de (bir sonraki Xbox’la birlikte) gelecek yıl piyasaya sürülmesi ve saygın oyun haber sitelerine göre Kotaku’nun haberi alacağı oyunlardan biri. -platform sürümü, Call of Duty: Black Ops 5’tir.

Başlığın Soğuk Savaş döneminde belirlendiğini ve Kaliforniya merkezli oyun yapımcısı Treyarch tarafından yönetildiğini doğrulayan son Kotaku raporuna göre, bir sonraki CODBLOPS “muhtemelen” 2020 sonbaharında da beklenen bir sonraki PlayStation ve Xbox’ın piyasaya sürülmesi. “

Black Ops 5 için düşme çıkış tarihi, eğer gerçekten bir nesiller arası bir oyunsa, hem PS5’in başlatılması için hazır olabileceğinden hem de Kış tatili sırasında kritik satış döneminde hazır olabileceğinden mükemmel bir anlam ifade ediyor. PS4’te de sezon. Call of Duty: Black Ops 4 incelemesine bakın.

Black Ops 5’in PS5’te nasıl geliştirileceğine dair hiçbir ayrıntı henüz piyasaya sürülmedi, ancak PlayStation 5’in güçlü yeni donanımının daha yüksek çözünürlüklerin ve kare hızlarının elde edilmesinin yanı sıra çok daha hızlı yükleme yapılmasını sağlayacağını tahmin ediyoruz sistemin hızlı SSD’si.

PS5 HORIZON ZERO DAWN 2

PS5 HORİZON ZERO DAWN 2

PlayStation 4’ün Xbox One’ı kesinlikle satıştan çıkarmasının nedenlerinden biri, bu neslin satışlar konusundaki saf odaklanmasından ve Sony’nin Savaş Tanrısı, Gravity Rush 2 ve Horizon Zero gibi en önemli münhasırlar salından kaynaklanıyor olmasından kaynaklanıyordu. Dawn, özellikle oyuncuların kafalarını çeviriyor.

Şimdi PS5’te yeni bir Savaş Tanrısı veya Gravity Rush tanrısı görmeyi çok isterken, yeni konsolun lansmanı sırasında görülebilecek en akla uygun PlayStation 5 oyunlarından en son ve oyunun son çıkış tarihini (2017) göz önünde bulundurarak düşünüyoruz. pencere Ufuk Sıfır Şafak 2’dir.

Orijinal oyun, devasa robotik makinelerin Dünya’ya hükmettiği yeri keşfetmek için oldukça uzak geleceğe sahip bir oyun dünyası ve bağımlılık yaratan açık dünya Tomb Raider tarzı aksiyon RPG oyunuyla kısa süre içinde kısır bir oyun içeren kusurlarına rağmen oyuncuları kazandı. dünya, şüpheli ses oyunculuk ve uzun yükleme süreleri.

Ancak PS5’in devamı, konsolun yeni nesil AMD Navi GPU’su ve 8 çekirdekli Zen 2 CPU gücü kullanıldığında, Horizon’un yapımcısı Guerrilla Games’in oyun dünyasını gerçekten aşmasına ve daha da uygun bir şekilde sunmasına izin verecek. Aynı şekilde, oyun PS5’in süper hızlı SSD’sini çalıştırıyorsa, orijinalin uzun yükleme süreleri geçmişte kaldı.

Distopik robot dinozor durgunluk eylemi T3’ün istediği ve PlayStation 5’teki Horizon Zero Dawn 2 basitçe inanılmaz görünüyordu.

CYBERPUNK 2077

PS5 CYBERPUNK 2077

Büyüleyici Witcher serisi Cyberpunk 2077’nin arkasındaki en iyi adamlar olan CD Projekt’ten yeni çıkarılan yeni bir başlık, fütüristik, distopyacı bir California’da kurulmuş yeni bir RPG.

Oyun açık bir dünya sunar ve oyuncunun Night City’de topluma hizmet eden (oyunun hikayesi için kurgusal ayar) sekiz farklı “Edgerunners” arasından seçim yapmasını ve uygun gördükleri şekilde kontrol etmesini ve özelleştirmesini sağlar. Oyuncunun verdiği kararlara göre, çeşitli alternatif sonlar mümkündür.

Geçen yıl ağustos ayında düşen 48 dakikalık müthiş oyun fragmanının tepesinde, E3 2019’da da çok istenen bir başlık için yeni bir fragman aldık. Xbox One, PS4 ve PC.

PS5 CYBERPUNK 2077

Oyunun bir PS5 sürümünden henüz bahsedilmedi, ancak PS5 gelecek yıl da piyasaya sürülecek şekilde ayarlandıysa, bir PlayStation 5 baskısının büyük olasılıkla ortaya çıkması son derece olasıdır. Geçerli nesil oyun sürümlerine göre daha büyük grafik efektleri, kare hızları ve çözünürlükleri.

Gerçekten de, oyunun PS5 versiyonu gerçekten Cyberpunk’un güçlü REDengine 4’ü ile süper havalı Blade Runner tarzı sanat tasarımını en iyi şekilde kullanacaktı. PS5’in resmi olarak Radeon Navi GPU, Ryzen 7nm Zen 2 işlemci ve süper hızlı SSD’yi Cyberpunk’un görünmesi ve mükemmel çalışması için mükemmel olması gerektiği doğruladı.

PS5 GHOST OF TSUSHIMA

Tsushima’nın oyun hayaleti geçen yıl E3’te inanılmaz bir karavanda gösterildiğinden beri, tam anlamıyla PS5’in fırlatılması için oyun tanrılarına dua ediyoruz.

Şimdi, Japonya’nın 1274 CE Moğol işgali sırasında oyuncunun Samurai Jin Sakai’nin kontrolünü ele geçirdiğini gören Samurai destanı şimdi, ilk olarak 2017’de ilk kez açıklandığı gibi PS4’te başlayacak. , geliştirici SuckerPunch, oyunun bir PS4 ve PS5 sürümleri için hazırlandığına dair söylentileri körükleyerek çok, çok sessiz kaldı.

Çarpıcı sanat tarzı ve sinema sunumuna bakıldığında, PS5 gerçekten bu adalet gibi muhteşem bir oyun yapmak için ideal bir konsol olurdu. Otantik görünüşlü karakterler, ortamlar ve silahlar, PS5 seviyeli çözünürlüklerde (HDR ile 4K ila 8K), kare hızlarıyla (60 fps +) ve özel efektlerle çalıştırılabilirlerse daha fazla daldırma seviyesi verilecek.

PS5’in özel tasarım 3D ses yongası, oyunun inanılmaz müzikal skorunun (o dönem orjinal Japon enstrümanlarıyla çalındı) ve sesten en iyi şekilde yararlanmasına ve oyun deneyimi yeni eğlence ve daldırma seviyelerine çekilmesine yardımcı olacaktı.

PS5 GOD OF WAR 2

PS5 GOD OF WAR 2 ( Savaş Tanrısı 2)

  1. Savaş Tanrısı geliyor. Evet, hiçbir resmi yetkili açıklanmadı, ancak geliştirici Sony Santa Monica’nın kariyer web sitesinde yer alan bir dizi iş ilanı sayesinde, şu anda sektördeki en kötü tutulan sırlardan biri.

Dürüst olmak gerekirse, orijinal PS4’ün yeniden başlatılmasının 2018’de aldığı kusursuz, mükemmel skorlardan sonra, bir devamın geleceği çok açıktı, ancak PS5 şimdi resmi olarak onaylandı ve bir tatil 2020 sürümü için hazırlandı. tarihte, yeni nesil teknolojiyle desteklenen çarpıcı bir netice, runelerin tam anlamıyla yazılmış görünüyor.

Ve PS5’te, God of War 2 şüphesiz mükemmel görünür ve fevkalade iyi oynardı. 120Hz, 60fps, 4K’lik oyunlarla mümkün – ya da fısıldadığında, 8K ve 30fps – Kratos ve artık büyümüş olan Atreus, daha önce hiç görülmemiş bir şekilde savaş açabildi ve sunulan teknoloji de Santa Monica’nın gerçekten izin vermesini sağlayacaktı. yeni hikayeyi nasıl söyleyeceklerini genişletin.

God of War 2’nin platformlar arası bir sürüm olup olmayacağı görülmeye devam ediyor, ancak mevcut gende yeni bir oyun başlatılabileceğinden şüphe yok ve orijinal oyunun çok iyi göründüğünden (özellikle PS4 Pro’da çalışıyoruz) hala oynamak için en iyi eğlence olacağını eminim.

Bununla birlikte, God of War direktörü Corey Barlog, orijinal oyun için DLC’nin planlarının “çok hırslı” olduğu için bırakıldığını doğruladı, bize T3’te bir sonraki oyunun büyük bir zıplama sırası olacağına işaret etti. aynı-cheapo devamı.

  1. Savaş Tanrısı’ndan ne bekleyebileceğimize gelince, Savaş Tanrısı hayranlarının dizinin yıldönümü dinamik temasında yeni keşfedilmesi, ortamın Ragnarok (İskandinav kıyameti) olacağını gösteriyor. Bekleyemeyiz!
PS5 FINAL FANTASY VII REMAKE

PS5 FINAL FANTASY VII REMAKE

Square Enix’in başkanı ve CEO’su Yosuke Matsuda, Final Fantasy XII Remake’in “gelecek nesli hem de şimdiki nesli destekleyeceğini” söylediğinden beri, kaliteli JRPG hayranları ve gelecek nesil hayal kırıklığı ciddi bir yutturmaca aldı.

Nesiller arası bir başlık olarak tasarlanan Remake, hem PS4 / PS4 Pro’da hem de yeni nesil PlayStation 5’te yer alacak ve oyunun ilk kısmı şu anda 3 Mart’ta bırakılacak. 2020.

Bu tarih geçerli olursa, oyunun şu anki nesli yayınlanacak oyun için kesinlikle geçerli olacak, çünkü Sony Mayıs 2020’den önce yeni bir PlayStation konsolu açılmayacağını onayladı.

Böylece Remake’in PS5 sürümü daha sonra 2020’de gelirken, kış tatil döneminde büyük olasılıkla PlayStation 5’in lansmanına denk gelebilecek olsa da, yeni konsolun sunduğu ekstra güç ve özelliklerden yararlanabilecek.

Ve, yeni Final Fantasy VII’nin, gerçek zamanlı ışın izlemenin yeni grafiksel sıcaklığını destekleyen Unreal Engine 4 üzerinde çalıştığı oyuncuların dikkatinden kaçmayacak. Reaktörde gezinmek, tapınak ve gecekondular muhteşem görünmek zorundadır.

PS5 sürümünün sağlayabileceği diğer avantajlar arasında 120Hz oyun, daha yüksek kare hızı ve 4K’dan önceki çözünürlükler var.

THE ELDER SCROLLS VI PS5

PS5 THE ELDER S ROLL VI 5 PS5

PS5 için söylentili sürüm penceresi ile aynı çizgide oyun tarihine sahip oyunların bir araya gelmesi, Bethesda Game Studios’un Elder Scrolls serisinde bir sonraki oyun olan Elder Scrolls VI, en büyük ve en çok beklenenlerden biri.

Dizideki dördüncü oyun, The Elder Scrolls IV: Oblivion, 2006 yılında piyasaya sürüldü ve ardından serideki beşinci oyun, The Elder Scrolls V: Skyrim, beş yıl sonra 2011 yılında piyasaya sürüldü. Artık yeni bir Elder Scroll oyunu daha gecikmiş durumda ve bu dizinin geniş açık dünyalar ve muhteşem beraberlik mesafeleri için tutkunu olduğu düşünüldüğünde, PS5’ten daha iyi bir sistem çalıştırmak mümkün olmayacaktı.

Maalesef, Elder Scrolls VI’nın ne zaman başlayacağı ya da nerede kurulacağı konusunda hala büyük ölçüde karanlıktayız. Geçen yılın haziran ayında, oyunun yapımcısı olan Bethesda Softworks, çok kısa bir tanıtım fragmanı ortaya koydu, ancak bu sadece bir kale ile birlikte bir kıyı manzarasının yanı sıra oyunun adını “Elder Scrolls VI” olarak da gösterdi.

Şimdiye kadar, Elder Scroll oyunları her zaman baktı ve tartışmalı bir şekilde PC’de en iyi şekilde oynadı ve oyunun stokları zorlu oyun motoru bir kez en iyi şekilde biçimlendirilip bilgisayar kalitesinde grafik kalitesinde sunuldu.

Ancak, PS5 ve Xbox Two mimarisinin bir PC ortamına her zamankinden daha yakın olduğu ve AMD’nin Ryzen CPU teknolojisi ve Navi GPU teknolojisi ile yüklü olduğu bildirildiği için, kesinlikle piyasaya sürüldüğü zaman VI’ın PlayStation 5 versiyonunun yüksek olacağını umuyoruz. Herhangi bir görsel uzlaşı varsa az yapmak zorunda. Bu güçlü donanım, Bethesda’nın sonunda seriyi Oluşturma Motorundan çıkarmasını da kolaylaştırmalı.

Sadece 4K çözünürlükte ve HDR özellikli ve 60 fps + çözünürlükte yepyeni, görsel olarak çarpıcı bir oyun motoruyla Elder Scrolls VI çalıştıran bir PS5 konsolunu hayal edin. Biliyoruz, bu RPG rüyalar.

DEATH STRANDING PS5

PS5 DEATH STRANDING

PS5’in öncü sistem mimarı Mark Cerny’ye yakın zamanda sorulduğunda, yaklaşmakta olan Hideo Kokima unvanının Ölüm Stranding’inin PS5’te yayınlanıp yayınlanmayacağı sorulduğunda, “odadaki bir sözcü, oyunun PS4 için yayınlanacağını tekrarladı; duraklatma, aslında iki platformlu bir sürüm olacağı spekülasyonunu davet ediyor. “

Ve, bize burada T3’te mükemmel bir anlam ifade ediyor. Şimdiye kadar gördüğümüz fragmanlardan Kojima’nın yeni ismi grafiksel olarak çok etkileyici görünüyor ve oyunlarında her zaman yaptığı gibi, tarz ve ton inanılmaz derecede sinematik. PS5’in 8K HDR grafiklerini destekleme becerisi, oyunun motorunu görüntülemek için mükemmel hale getirecek ve şaşırtıcı derecede gerçekçi karakterlerin oluşturulmasına olanak sağlayacaktır.

Death Stranding’in 8 Kasım 2019’da başlatıldığı onaylandı (Kojima başlangıçta oyunun 2020 Tokyo Olimpiyatları’ndan önce başlayacağını söyledi), ancak bunun yalnızca mevcut gen için olup olmadığını, daha sonra PS5 sürümünün gelip gelmeyeceği görülmeye devam ediyor .

Mevcut nesil sürümü PS4 Pro’da 4K, 30 fps oynanışı sunacak, PS5 varyantı ise şu anda 8K, 30/60 fps seçeneklerine sahip olacak.

PS5 SPIDER-MAN 2

SPIDER-MAN 2 (Örümcek Adam 2)

PlayStation’a özel Spider-Man, 2018’in en iyi oyunlarından biriydi ve 9 milyondan fazla oyuncu Spidey takımını giyip Big Apple’da dolaşabilsinler diye bir kopyasını aldı.

Bu nedenle, şu anda doğrulanmamış olmasına rağmen, devamsızlık Insomniac Games için kesinlikle çivilenmiş görünüyor ve orijinal oyunun son DLC parçasının sadece geçen Aralıkta indirildiğini göz önüne alarak, PS4’te yakında ortaya çıkacak bir takipin inanılmaz derecede olası göründüğü düşünülüyor.

Bununla birlikte, PS5’in satıştaki ilk yılı sonunda veya ikinci sırasının sonunda bir netice başlatması çok makul görünüyor ve yeni konsol Insomniac’ın tasarım ve uygulama anlamında ufkunu genişletmesini sağlayacak.

İlk oyunun büyük oranda etkileşime girmeyen dünyasına gerçek bir sarsıntı verilebilirdi, PS5’teki dokunma gücü, daha fazla NPC, çevresel detay ve uzun yükleme ekranları olmadan hem iç hem de dış mekan yerlilerini ziyaret etme olanağı sağlıyor. Mesela The Daily Bugle’daki J. Jonah Jameson’un binanın içine girerken sıkıcı bir şekilde oturmak zorunda kalmadan bağırması çok güzel olurdu.

Mark Cerny’nin kendisinin PlayStation 5’teki yeni SSD’nin, orijinal Spider-Man’in PS4’ten 18 kat daha hızlı yüklenmesine izin verdiğini doğrulaması, aynı zamanda netelin başlangıçta çok daha hızlı yükleneceğini gösteriyor. -Oyun varlıkları ele alınabilir ve daha hızlı yüklenebilir, Örümcek Adam’ın kendisinin daha hızlı ve daha yumuşak bir kare hızında hareket edebilmesi gerektiği anlamına gelir.

THE LORD OF THE RINGS: GOLLUM PS5

THE LORD OF THE RINGS: GOLLUM

Aslen The Hollywood Reporter tarafından çalındığı gibi, The Lord of the Rings: Gollum şu anda PC’de ve “o zaman tüm ilgili konsol platformlarında” piyasaya sürülecek olan Alman geliştiricisi Daedalic Entertainment’ın çalışmalarında yeni bir oyundur.

Şimdi, PS5 2020’de gelecek yıl piyasaya sürülmek üzere çıktığında, bu “yüzde o zaman bütün ilgili konsol platformlarında” ifadesinin altına gireceği anlamına geliyor. Ve bu harika bir şey, çünkü PS5’in grafik gücü hem rezil kahramanı hem de etrafındaki dünyayı hayata geçirmek için mükemmel bir ortak olacaktır.

PlayStation 5’in ışın izleme özelliğine sahip GPU’su ile mağaralarda ve ormanlarda elde edilebilecek harika aydınlatma efektlerini hayal edin. Bazı inanılmaz sürükleyici oyunlara kesinlikle yol açacaktır.

Hikayeye gelince, Daedalic CEO’su ve kurucu ortağı Carsten Fichtelmann, “hepimiz kitaptan bildiğimiz bir hikayemiz var, ancak kitapta görünmeden önce başına gelen her şeyin bizim kitabımızda göreceğimiz başlıca şeyler olduğunu ortaya koydu. “Kitaplarda ilk görünmeden önce hikayeyi anlatacağız.”

Devami gelecektir Hayathocam.gen.tr

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*